Ekoen logo

Ładowanie na EKOEN a w domu – poznaj różnice

Elektromobilność dla wszystkich

Jeżeli auta elektryczne mają być używane powszechnie i masowo, to ich użytkownicy nie mogą być grupą ograniczoną do szczęśliwych posiadaczy garaży, czy gniazdek elektrycznych na zewnątrz domu. Wszystkim, którzy nie mają prywatnych miejsc parkowania, potrzebna jest dostępna, efektywna i przystępna cenowo usługa ładowania pojazdów. Dokładnie taka, jaką oferują stacje EKOEN.

Ładowanie AC w domu wymaga czasu

Im większy zasięg auta, tym większa bateria. W rezultacie ładowanie trwa dużej. Obecnie poszczególne modele samochodów wyposażane są w różne rozmiary baterii i trudno wskazać jeden, uniwersalny czas ładowania AC. W dodatku domowe gniazdka elektryczne, a szczególnie garażowe, występują w kilku wersjach o zróżnicowanej mocy - 2,4 kW; 3,7 kW; 7,7 kW; 11 kW (3-fazy); 22 kW (3-fazy). Dlatego podaje się kilka skrajnych czasów ładowania.

Auta z dużym zasięgiem (z dużą baterią), takie jak Jaguar I-Pace, Hyundai Kona EV, Tesla Modele S lub X potrzebują od 7 do 48 godzin na pełne naładowanie w domu. Dokładny czas ładowania zależy od mocy gniazdka w garażu. Niemniej w skrajnych przypadkach ładowanie baterii może zająć do dwóch dni! Na stacji EKOEN, dokładnie te same modele samochodów, każde z osobna i w tym samym czasie, naładują do pełna swoje baterie w ciągu maksymalnie 45 minut.

W przypadku pojazdów elektrycznych z mniejszym zasięgiem (czyli z mniejszą baterią), np. Nissan Leaf, BMW i3, Hyundai Ioniq na naładowanie w domu z gniazdka AC potrzebują 4 do 19 godzin. Te same modele samochodów na stacji EKOEN spędzą maksymalnie 40 minut, zanim odjadą z pełną baterią.

Koszt ładowania

Ładowanie w domu zawsze będzie najtańszym sposobem uzupełnienia stanu baterii samochodu elektrycznego. Przede wszystkim dlatego, że wybudowanie infrastruktury szybkiego ładowania DC jest zawsze droższe niż korzystanie z gniazdka elektrycznego w garażu. Nie jest to jednak rozwiązanie dostępne dla każdego i trudno wówczas planować dalszą podróż. Dla wszystkich, którzy nie mają możliwości lub nie chcą ładować samochodów elektrycznych w domu, stacje EKOEN proponują niezawodną, możliwie najszybszą i najkorzystniejszą cenowo usługę ładowania.

Ładowanie w domu, czy na stacji EKOEN?

Czym różni się komfort ładowania w domu od korzystania z EKOEN? Aby naładować baterię elektrycznego auta na stacji, która jest w stanie obsługiwać do pięciu pojazdów w tym samym czasie, potrzeba 30 do 45 minut. Jednocześnie EKOEN oferuje każdemu z nich pełną moc, z jaką jest w stanie pracować bateria samochodu.

W trakcie ładowania auta na EKOEN istnieje możliwość skorzystania z udogodnień Ekocafe oraz specjalnej strefy przeznaczonej dla właścicieli i podróżujących samochodami elektrycznymi. Kiedy pojazd jest podłączony do ładowarki, można odpocząć w strefie relaksu, ugasić pragnienie lub coś zjeść.

Stacja paliw alternatywnych EKOEN jest dostępna cały czas – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jak w domu!

EKOEN © Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2020.