Naładowani.TV

Czy Plug&Charge sprawi, że ładowanie będzie łatwiejsze od tankowania?

Standard Plug&Charge to klucz do niezwykłego doświadczenia ładowania dla użytkownika. Cały proces odbywa się w pełni cyfrowo, eliminując potrzebę posługiwania się kartami czy aplikacjami. Jeśli producent pojazdu elektrycznego zainstalował standard Plug&Charge w samochodzie, pierwszym krokiem jest jego uruchomienie, co najczęściej można zrobić za pomocą aplikacji samochodowej. Następnie konieczne jest podpięcie przynajmniej jednego kontraktu, czyli metody płatności, takiego jak np. kontrakt z Elocity lub inna forma płatności akceptowana przez pojazd. Forma płatności po stronie producentów jest ciągle rozwijana, a docelowo może obejmować różne opcje, takie jak aplikacja flotowa Ekoen, kontrakty roamingowe z Elocity czy korzystanie z sieci ładowania Greenway.

I to wszystko, co musisz zrobić! Teraz podjeżdżasz do hubu obsługującego ten standard, a huby Ekoen właśnie do takich należą. Wkładasz wtyczkę i reszta procesu dzieje się automatycznie.

Jakie korzyści niesie ze sobą standard Plug&Charge? 

Przede wszystkim ułatwia proces ładowania dla użytkownika, eliminując konieczność posługiwania się kartami czy aplikacjami – wszystko odbywa się w pełni cyfrowo. To ogromne ułatwienie zwłaszcza dla pojazdów ciężkich, gdzie każda minuta ładowania ma znaczenie, ponieważ samochód pracuje na swoje potrzeby. Dodatkowo, standard ten eliminuje możliwość oszustw. Do ładowania uprawnione są jedynie zarejestrowane pojazdy posiadające odpowiedni certyfikat, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i wyklucza ryzyko nadużyć.

Warto również wspomnieć o tym, że dane przesyłane w ramach tego standardu są szyfrowane, co stanowi najbezpieczniejszy sposób przechowywania informacji. To dodatkowy element, który gwarantuje użytkownikom najwyższy poziom ochrony danych podczas korzystania z usług ładowania pojazdów elektrycznych.

Ekoen 2.0: szybko i przyjemnie

Plug&Charge będzie wprowadzony na wszystkich hubach Ekoen, zarówno na tych wielostanowiskowych, jak i pojedynczych ładowarkach obsługiwanych przez naszą firmę. Do końca 2023 roku oddaliśmy do użytku dwie stacje: jedną przy Lotnisku Chopina, a drugą w Nadarzynie. Oba obiekty są wyposażone w cztery stanowiska ładowania o mocy 350 kW na każdym, zgodnie z filozofią Ekoen 2.0.

Filozofia Ekoen 2.0, jaką przyświeca nam jako CPO (Charge Point Operator), zakłada, że ładowanie pojazdów elektrycznych powinno być nie tylko efektywne, ale także przyjemne dla użytkowników. Chcemy, aby czas spędzony na ładowaniu mógł być wykorzystany przez kierowców w sposób korzystny dla nich samych, na przykład na odpoczynek lub pracę.

Dlatego na każdym hubie Ekoen oferujemy nie tylko cztery stanowiska ładowania o mocy 350 kW każde, ale również kompleksową obsługę kierowcy. Zapewniamy dostęp do toalety, miejsca do pracy, możliwość spożycia posiłku, napicia się, a także siłowni pod chmurką, kompresora, dystrybutora płynu do spryskiwania szyb, i pełnego serwisu, aby kierowcy czuli się komfortowo i zrelaksowani podczas ładowania. To dla nas priorytet zapewnić kompleksową obsługę, jaką zasługują wszyscy użytkownicy naszych hubów.

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat rewolucyjnej zmiany w elektromobilności, którą jest plug&charge? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy Pawła Kacperka, blogera technologicznego i prowadzącego podcast “Naładowani TV”, z Tomaszem Siedleckim, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Ekoen.

W trakcie tego odcinka podcastu odkryjesz, w jaki sposób standard Plug&Charge może całkowicie odmienić doświadczenie ładowania pojazdów elektrycznych. Tomasz Siedlecki opowie o wyzwaniach, z jakimi mierzy się operator stacji ładowania w Polsce, oraz podzieli się kilkoma interesującymi faktami na temat najnowszych hubów Ekoen.

Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się, jak Ekoen kreuje przyszłość elektromobilności w Polsce!