✍ Współpraca EKOEN z AstraZeneca!
🗓 Na początku kwietnia firmy Ekoen i AstraZeneca Pharma Poland podpisały umowę o współpracy w zakresie świadczenia usług ładowania pojazdów elektrycznych.
🔋 W styczniu br. oddaliśmy do użytku nowy 6-stanowiskowy HUB przy ulicy Postępu 14 w Warszawie.
AstraZeneca posiada obecnie jedną z największych flot osobowych aut elektrycznych w Polsce.
Siedziby EKOEN oraz AstraZeneca znajdują się w tym samym budynku. Jest więc naturalne, że obie firmy nawiązały współpracę.
HUB EKOEN oferuje wysoką dostępność, niezawodność oraz wysoką moc, co przekłada się na komfort i krótki czas ładowania pojazdów, dzięki czemu może sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez klientów korporacyjnych takich jak AstraZeneca.
🗨Przy założeniu średniego poziomu zużycia energii przez auto służbowe możemy zaspokoić na naszym HUBie potrzeby floty posiadającej nawet 300 aut – mówi Tomasz Siedlecki, Dyrektor Sprzedaży EKOEN.
🗨W ramach umowy flotowej, nasza firma obsługuje flotę pojazdów elektrycznych AstraZeneca w wyjątkowej formule door-to-door. W tej formule kierowca zostawia kluczyki w recepcji, wskazuje miejsce postoju pojazdu i docelowy poziom naładowania baterii. Resztą zajmuje się nasz personel – mówi Marcin Zawada, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu i Administracji EKOEN.
Oczywiście kierowcy mogą też ładować samochody osobiście. Usługi odbywają się bezgotówkowo, a rozliczenia z Klientem są okresowe na bazie zbiorczej faktury i z uwzględnieniem cen flotowych. – dodaje.
Usługa door to door dla flot samochodowych znana jest od dawna, ale EKOEN łączy ją jako pierwszy na rynku z elektromobilnością. Dzięki niej klient zyskuje:
✅Czas – nie martwiąc się o planowanie ładowania, śledzenie obłożenia Hub’u. Klient wskazuje, na którą godzinę chce mieć naładowany samochód, a EKOEN zajmuje się resztą
✅Gotowość samochodu do podróży – klient zostawia rozładowany pojazd, a odjeżdża naładowanym
✅Minimum formalności – klient określa w prosty sposób oczekiwane parametry obsługi pojazdu
AstraZeneca jest światowym liderem we wprowadzaniu rozwiązań, które wychodzą poza ramy standardowego myślenia o zrównoważonym rozwoju. Spółka w 2030 roku zamierza osiągnąć negatywną emisję ekwiwalentu CO2, co jest możliwe jedynie w przypadku całkowitej rezygnacji ze stosowania paliw kopalnych w całym łańcuchu wartości.
„Nasza flota samochodowa składa się wyłącznie z pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych, a do końca 2025 r. będą to wyłącznie samochody elektryczne. Elektryfikacja wymaga obecnie wychodzenia poza schemat i przecierania szlaków. Współpraca z solidnym partnerem, który pomaga nam w realizacji naszych celów w ramach programu Ambition Zero Carbon jest dla nas kluczowa” – podkreśla Łukasz Karpiński, Asocciate Director Mobility z AstraZeneca Pharma Poland. 💬
Za swoje spójne i długofalowe działania w obszarze elektromobilności, w 2022 r. trzeci rok z rzędu, AstraZeneca dostała nagrodę „Eko Flota”, przyznawaną przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów.